PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=126746}
6,9 14
ocen
6,9 10 1 14

Squaring the Circle
powrót do forum filmu Squaring the Circle

Bardzo ciekawie opracowany film, z niebanalnym dowcipem i groteskowym przedstawieniem wszystkich wad społecznych naszego ( i nie tylko) narodu, prezentowanych polityków i ich doradców. Obsada starannie dobrana tak, aby choć w pewnym stopniu scharakteryzować i oddać wygląd oraz nawyki i zachowanie czołowych graczy sceny politycznej początku lat 80-tych w naszym kraju po obu stronach barykady. Crenna w roli narratora - ponadczasowy! :) Polecam gorąco ten film, oparty częściowo na udowodnionych faktach historycznych.

bruce1940

Proszę powiedz mi skąd zdobyć ten film? Szukam go od lat.

ocenił(a) film na 10
Axel

Sama jej niestety nie posiadam. Odpowiadam Ci na PW. W każdym bądź razie - film jest arcyciekawy! :) Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 9
bruce1940

gdzie można ten film znaleźć i jak brzmi oryginalny tytuł?

ocenił(a) film na 10
post_2

Nie znam tytułu oryginalnego, a jedynie polski: "Kwadratura koła", zaś co do znalezienia - miałam możliwość skorzystania z niego w celach edukacyjnych w miejscu pracy przez kilka miesięcy dzięki uprzejmości właściciela kasety Video, który miał ten film na niej nagrany. Niestety, obecnie nie mam już takiej możliwości.

ocenił(a) film na 9
bruce1940

http://www.filmweb.pl/film/Squaring+the+Circle-1984-126746
tylko tyle znalazłem :)

Axel

Z tą prawdą historyczną to poczekajmy. Zabawy jest przy filmie po pachy:) YouTube pokazuje go pod tytułem (też z VHSa) Squaring the Circle by Tom Stoppard Part 1

DominikH_filmweb

Spóźniłem się. Już nie ma

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones